O mnie

Cieszę się, że mogę Cię tutaj ugościć.

Z wykształcenia i zawodu jestem psychologiem, amerykanistą i filologiem anglistą.

Moje doświadczenie

W 2014 roku ukończyłam studia psychologiczne (specjalność kliniczna) na Uniwersytecie SWPS. W międzyczasie szkoliłam się z zakresu psychoterapii uzależnień w Polsko- Niemieckim Instytucie Terapii Uzależnień. Odbyłam staż w Centrum Psychologii Zdrowia “Dormed” w Nysie.

Pracowałam również w NZOZ “Dobrej Nadziei” w Krakowie jako psycholog i psychoterapeuta uzależnień (na zasadzie wolontariatu). Prowadziłam zarówno terapię indywidualną, jak i grupową, Jednocześnie niezależnie od podnoszenia swoich kompetencji, pracowałam nad własnym rozwojem osobistym. Niezwykle pomocnym okazał się udział w treningach intrapsychicznym, interpersonalnym, a dużo wcześniej podjęta terapia własna (psychoedukacja w nurcie poznawczo-behawioralnym). 
Jednak z czasem zdałam sobie sprawę, że rozwój osobisty nigdy nie zamyka się w sztywnych ramach czasowych, że trwa przez całe życie. Dlatego kontynuowałam pracę własną m.in, także z powodów zawodowych, zainteresowałam się nurtem Mindfulness, Terapią Skoncentrowaną na Rozwiązaniach, Terapią Schematów (w rezultacie ukończyłam stosowne szkolenia).

Obecnie szkolę się w Polskiej Akademii Hipnozy, gdzie zdobywam wiedzę i umiejętności z zakresu hipnozy medycznej.

i więcej…

Jestem psychologiem (specjalność kliniczna) i certyfikowanym terapeutą hipnozy medycznej. Mam 5 letnie doświadczenie w pracy psychologa, które zdobyłam najpierw pomagając jako wolontariuszka  pacjentom/klientom w NZOZ “Dobrej Nadziei”, następnie otworzyłam własna praktykę – gabinet psychologa, a także hipnoterapeuty.

Pomagam i wspieram pacjentów/klientów z empatią i zaangażowaniem wykorzystując w swojej pracy techniki/metody z CBT, Mindfulness, TSR, Terapii Schematów łącząc je z hipnozą medyczną (jeśli nie ma przeciwwskazań tj. np padaczka, schizofrenia, psychozy i niektóre zaburzenia osobowości).

Pomagam zarówno klientom indywidualnym, jak i parom, grupom w takich obszarach jak: zaburzenia depresyjno-lękowe, fobie, PTSD, kryzys psychiczny, problemy w relacjach, lęk przed wystąpieniami publicznymi, zaniżona samoocena, uzależnienia i współuzależnienie.


Każdy z obszarów w których pomagam, jest szczegółowo opisany poniżej. Jeżeli któraś z pozycji odpowiada Twoim zmaganiom, skontaktuj sie ze mną.

Moja praca oparta jest o

Wsparcie

Dialog

Zrozumienie

Uważność

Obszary pomocy

Zaburzenia lękowe

Obszar zaburzeń psychicznych, których wspólnym mianownikiem jest stan lęku, niepokoju, które to doprowadzają do silnego cierpienia psychicznego. Zaburzenia lękowe nierzadko wykluczają z życia społecznego i codziennego funkcjonowania (np. wyjście z domu czy spotkanie człowieka jest niemożliwe lub utrudnione).
Obszary

Zaburzenia nastroju i osobowości

Obszar zaburzeń psychicznych i osobowości, które powodują cierpienie i utrudniają codziennie funkcjonowanie. Wpływają na zaburzone postrzeganie rzeczywistości i siebie, pobudzenie lub osłabienie emocjonalne, zmienioną aktywność dnia codziennego. Najczęściej występuje obniżenie lub pobudzenie nastroju, mania, psychoza, urojenia. Zaburzenie osobowości to wzorzec zachowania, nad którym można pracować i dostosowywać do służącego funkcjonowania.
Obszary

Kryzysy

Obszar ostrych, przejściowych zmian, które zakłócają stabilną równowagę psychiczną i powodują cierpienie psychiczne. Kryzys powstaje wtedy, gdy sytuacja, przekracza możliwości i dotychczasowe strategie radzenia sobie. Przedłużający się kryzys, może prowadzić do zaburzeń i chorób psychicznych. Można wyróżnić kryzys sytuacyjne, rozwojowe, egzystencjalne czy środowiskowe.

Obszary

Traumy

Obszar określający uraz psychiczny, wywołany przez nagłe i gwałtowne przeżycie, które zagraża życiu lub zdrowiu jednostki, a także wprowadza nie przewidywaną zmianę. Skutkiem traumy jest trudność w powrocie do poprzedniego funkcjonowania i reorganizacji życia.
Obszary

Rodzicielstwo i rodzina

Obszar skupiający się na trudnościach związanych z rolą rodzicielską czy ciążą. Często wiąże się ze stresem, presją społeczną czy trudnościami relacyjnymi. Może prowadzić do zaburzeń zdrowia psychicznego, jak np. depresji poporodowej czy traumy.
Obszary

Związki i relacje

Obszar trudności, które mogą pojawić się w relacji romantycznej (partnerskiej lub małżeńskiej) i powodują cierpienie psychiczne. Pracy może podlegać jedna osoba z relacji lub wszystkie osoby będące w związku (partnerzy_rki).
Obszary

Uzależnienia

Obszar związany ze stałym przymusem i brakiem możliwości na zaprzestanie przyjmowania substancji lub wykonywaniem określonej czynności. Uzależnienie może dotyczyć każdej rzeczy i czynności, nad którymi traci się kontrolę
Obszary

Dzieci i młodzież

Obszar poruszający problematykę rozwoju, dorastania i wychowywania dziecka do 18 roku życia. Może to być zarówno lęk separacyjny, trudne dorastanie, trudności społeczne, kłótnie rodziców/opiekunów, a także depresja. Problem może dotyczyć dziecka lub całej rodziny.
Obszary

LGBTQIA+

Obszar związany ze zdrowiem psychicznym osób LGBT+. Osoby LGBT+ narażone są na stygmatyzację, homofobię i ostracyzm społeczny, co zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń zdrowia psychicznego. Dodatkowo, osoby te mogą chcieć przygotować się do coming-out lub potrzebują odnaleźć swoją tożsamość płciową lub orientację seksualną.
Obszary

Neuropsychologia

Obszar badający związek między różnymi strukturami mózgu a funkcjonowaniem człowieka. Wspiera osoby z różnorodnymi zaburzeniami-od psychicznych, np. depresji, przez zaburzenia pamięci i inne poznawcze, po rehabilitację struktur mózgowia po udarze czy urazie głowy.
Obszary

Rozwój osobisty

Obszar dotyczący naturalnej potrzeby każdego człowieka do rozwoju i zmiany. Nie musi wydarzyć się żadna kryzysowa czy traumatyczna sytuacja, aby ktoś chciał rozpocząć pracę nad sobą lub zwiększaniem świadomości na swój temat. Rozwój osobisty obejmuje zarówno pracę nad trudnościami, jak też rozwój zasobów i mocnych stron osoby.
Obszary

Rozwój zawodowy

Obszar poruszający tematykę trudności zawodowych, które utrudniają funkcjonowanie. Obejmuje trudności takie jak wypalenie zawodowe czy pracoholizm, a także rozwój osobistych kompetencji.
Obszary

Zaburzenia osób starszych

Obszar poruszający tematykę trudności i zaburzeń osób wieku podeszłego (60-80+). Obejmuje choroby, które mogą wpływać na funkcjonowanie osób starszych, ich zdrowie psychiczne i ogólny dobrostan psychiczny.
Obszary

Pozostałe

Obszary

Chciałbyś umówić się na wizytę psychoterapeutyczną w moim gabinecie?

Z wykształcenia i zawodu jestem psychologiem, amerykanistą i filologiem anglistą.

Umów wizytę na twojpsycholog.pl

Wystarczy kilka kliknięć, aby zarezerwować termin dopasowany do Twoich potrzeb.